Ako zlepšiť rast vlasov

 

 

Ako sa hovorí, „genetiku neošálite“. Ak vaše vlasy odjakživa rástli pomalšie, je možné, že má v tom prsty práve genetika. Genetika má na vypadávanie vlasov veľký vplyv. Napriek tomu existujú rady ako zlepšiť rast vlasov, ktoré aj vám môžu pomôcť. Zlepšite vzhľad vašich vlasov a zároveň i životný štýl!

  • Vlasy sú zložené z proteínov, ktoré tým pádom potrebuje aj naše telo. Okrem iných zdravotných benefitov má dostatok bielkovín pozitívny dopad na rast i vzhľad vlasov. Zaraďte do svojho jedálnička vaječné bielky, ryby, kuracie mäso, odtučnené mlieko či tvaroh.
  • Voda, voda a ešte raz voda. Pitný režim je síce notoricky známy svojou nutnosťou a pozitívnymi výsledkami, no ľudia naň stále zabúdajú a obhajujú sa vetou, že pijú len keď smäd pociťujú. Chyba! Keď cítite smäd, je totiž už neskoro a vaše telo vám prostredníctvom neho oznamuje, že v tele nie je niečo v poriadku. Keď budete bývavať pravidelne smädný, rovnako to budú cítiť aj vaše vlasy a podľa toho vyzerať.
  • Ak viete, že nie vždy sa dokážete stravovať ukážkovo a teda počas dňa neprijímate prirodzeným spôsobom dostatok vitamínov a minerálov, zabezpečte si pre každý prípad kvalitné vitamíny, ktoré vám podporia rast vlasov.
  • Hoci sú rady ako zlepšiť rast vlasov univerzálne, spravidla platia pre každého jedinca. Pre všetkých totiž platí, že by mali spať približne 7 hodín denne. Hoci majú niektorí pocit, že im pokojne stačia aj štyri či päť hodín, skôr či neskôr si takto skrátený spánok vyžiada svoju daň.
  • Ak patríte k fajčiarom, snažte sa tento neduh odstrániť alebo aspoň zmierniť. Cigarety oberajú naše orgány o dôležité základné živiny, bez ktorých sa nezaobídeme.
  • Oleje na vlasy sú zázrakom, ktorý by ste určite nemali vynechávať pri pravidelnej starostlivosti o vlasy. Masírovanie a teda prekrvovanie hlavy je veľmi účinným spôsobom ako nabudiť vlasové cibuľky na lepšiu aktivitu. S použitím vhodného oleja tak prospejete nielen prekrveniu, ale zamedzíte aj vysušovanie pokožky hlavy, ktoré by mohol mať za následok tvorbu lupín.

Tieto rady ako zlepšiť rast vlasov sú účinné, jednoduché a pri pravidelnom dodržiavaní spomínaných bodov sa môžete tešiť na skutočne rýchlejší rast. V prípade, že problém zohráva genetika môže byť výsledok menej intenzívny, no napriek tomu rozdiel určite uvidíte.

 

Z každého kúta na vás kričí reklama o zaručene účinných, geniálnych liekov, vitamínov a iných produktov, ktoré jednoducho musíte mať, ak chcete byť nádherní alebo mať úžasné vlasy. Niektoré produkty sú naozaj účinné a človeku pomôžu, pri iných strácate len čas a peniaze. Pravdou je, že vitamíny z obchodov nikdy nenahradia najlepšie vitamíny na vlasy, ktorými sú presne tie z čerstvých potravín.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *