Vlasy a slnko

zosuntenie

zosuntenie

Vonku nám začínajú nie len vyššie teploty ale aj dlhšie a slnečnejšie dni. Určite dobre poznáte ten pocit, keď sa počas leta nenakrémujete a spálite si kožu. No mysleli ste niekedy aj na vlasy a ich ochranu? Aj napriek tomu, že vlasy sa nespália tak ako pokožka, veľa ľudí zanedbáva tento krok pri opaľovaní a po ňom, preto vám prinášame zopár rád ako sa starať o vlasy počas opaľovania a po opaľovaní.

zosuntenieshutterstock_177721904

zosuntenie

Štýlová ochrana – klobúk

Vieme, že najprudšie slnko je v čase od 11 do 15 hodiny. V tomto čase by ste sa nemali moc pohybovať po slnku bez ochrany. Či už zvolíte klobúk, šiltovku alebo šatku, všetko je vhodné ak to vlasy ocháni pred priamim slnečným žiarením. Ak nemáte v obľube pokrývky hlavy, môžete zvoliť lak na vlasy s UV filtrom, ktorý vlasy nie len chráni ale aj udržuje v nich vlhkosť.

zosuntenie

Nie je voda ako voda

Po kúpaní v mori či v bazéne si treba vlasy opláchnuť obyčajnou vodou. V mori sú malé kryštáliky soli, ktoré vo vysušených vlasoch pôsobia ako malé sklíčka, ktoré ešte viac priťahujú slnečné žiarenie. Preto ihneď vyhľadajte čistú vodu či už zo sprchy alebo postačí aj pitná neprelivá voda z fľaše. Po kúpaní v bazéne je tiež dôležité opláchnuť vlasy, nakoľko voda obsahuje veľa chlóru, dezinfekčných prostriedkov či medi, ktoré môžu spôsobiť blond vlasom zelený nádych.

zosuntenie

Zachovajte si farby

Blednutie vlasov v lete je pre veľa žien neodmysliteľné. To preto, lebo neviedia ako správne ošetrovať vlasy počas slnečných dní. Základnou vecou je šampón a rôzne kúry, ktoré udržiavajú vlasy zdravé a farebné. Vedeli ste o tom, že sa predávajú prostreidky na ochranu farebných vlasov, ktoré obsahujú ochranné UV filtre? Treba pohľadať a uvidíte ten rozdiel. Niektoré šampóny obsahujú ošetrujúce látky, ktoré vracajú vlasom lesk pomocou proteínov a vitamínov.

zosuntenie

Čo po opaľovaní ?

Už sme tu spomínali nosenie pokrývok, oplachovanie čistou vodou, umývanie ochrannými šampónmi ale to nestačí a vlasy treba regenerovať aj po samotnom opaľovaní. Najlepšie sú kondicionéry alebo oleje, ktoré jemne a účinne prinavrátia pružnosť a vlhkosť vlasom. Vhodné je vlasy podstrihovať častejšie, aby ste zabránili roztrapkaniu končekov.

zosuntenie

Vitamíny do tela

Počas teplých a slnečných dní si človek dopraje radšej viac ovocia a zeleniny. Tento krok je veľmi dobrá voľba. Ak sa chcete zamerať na vyživovanie vlasov prostredníctvom potravy, mali by ste vyhľadávať potraviny s vitamínom C, E a betakaroténom. Určite by ste nemali piť príliš sladené nápoje a dať prednosť čistej vode.

2 thoughts on “Vlasy a slnko”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *