Šediny a ich fakty

 

 

 

 

zosuntenie

shutterstock_258539969

zosuntenie

Šediny. Vec, ktorá sa týka nás všetkých. Veľa ľudí sa za ne hanbí, no po prečítaní dnešného článku vás možno upokojíme a ukážeme, že je to úplne bežná vec bez ohľadu na vek. Viete prečo, kedy a kto za to môže?

zosuntenie

KTO? 

Melanín. Ak sa pýtate kto alebo čo je to melanín, tak je to pigment, ktorý dáva naším vlasom farbu. Postupom času začínajú bunky pigmentu odumierať a čím viac ich odumiera, tým menej melanínu máme vo vlasových lôžkach. Jeho miesto potom nahrádzajú vlasové bublinky, ktoré spôsobujú blednutie vlasu.

zosuntenie

KEDY?

Presný čas nie je daný. Všetko sa to odvíja od genetiky. Opýtajte sa vašich rodičov, kedy si našli prvý šedivý vlas a podľa toho si môžete odhadnúť čas, kedy si ich môžete skúsiť hľadať aj vy. Prvé šediny sa zväčša vyskytujú na spánoch, potom na vrchole hlavy a neskôr na zadnej časti. Ale aj toto môže byť ovplyvnené genetikou. Čo sa týka rasy, Aziati majú obrovskú výhodu oproti Europanom. Tí šedivejú podstatne neskôr.

zosuntenie

PREČO?

Trápia vás šediny v nízkom veku? Nebojte sa. Ako sme písali vyššie, môže to byť genetikou ale aj stresom, zlou stravou, nedostatkom vitamínu B, chudokrvnosť alebo fajčením, ktoré urýchluje umieranie pigmentových buniek. Ak chcete tento proces spomaliť, mali by ste zahrnúť do svojho jedálnička potraviny bohaté na betakarotén, ryby, morské plody a jogurty so živými baktériami. Taktiež si dávať pozor, čo si nanášate na vlasy a ako ich fénujete a staráte sa o ne. Masáž hlavy je priaznivá činnosť, vďaka ktorej sa pokožka lepšie prekrvuje.

zosuntenie

SIVÁ AKO NOVÝ TREND

Ak ste priaznivcom nášho blogu, mohli ste sa pred pár týždňami dočítať o novom trende – SIVÉ VLASY. Mladé baby si farbia vlasy na sivo, staršie dámy si ich naopak farbia na inú farbu. Prečo nepripustiť svoj vek a ostať prirodzene krásna? Preto ak ste dáma v rokoch, nechajte oslniť svoje vlasy sivou a možno zapadnete do tých nižších ročníkov :)

zosuntenie

SLEDUJTE NÁS na facebooku a pintereste.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *