Účesy podľa typu tváre

zosuntenie

Voľba účesu nie je až tak jednoduchá, ako sa zdá. Farba pleti, farba očí, prirodzená farba vlasov, zvyk, to všetko súvisí s výberom vhodného účesu pre každú ženu. Ale pomysleli ste niekedy na typ svojej tváre? Možno práve preto nie ste spokojná so svojím výzorom. Tvar je veľmi dôležitý, no nie len tvar vlasov ale aj samostatnej tváre. Poďme sa pozrieť, k akému typu tváre sa hodí konkrétny účes.

http://www.hairfor2.sk/ucesy

http://www.hairfor2.sk/ucesy

zosuntenie

zosuntenie

Základné typy

1. oválny

2. štvorcový

3. okrúhly

4. srdcový

5. podlhovastý

zosuntenie

Ak máte problém určiť svoj typ tváre, poraďte sa s niekym, napríklad s príbuznými, kamarátmi alebo so samotnou kaderníčkou. Niekedy nie je až tak jednoduché na prvý pohľad určiť presný typ, no nebojte sa, nájdete si ho.

zosuntenie

1. OVÁLNY TYP

zosuntenie

Takzvaný ideál. No aj napriek tomu, že je to ideálny tvar hlavy, nehodí sa mu všetko. Pri krátkych vlasoch sa odporúča nedeformovať tvár, alebo zakrývať jej časti. Ideál je kratšia ofina alebo väčší objem na vrchu.

Pri polodlhých sa odporúčajú strihy vlasov končiace v oblasti brady, dlhšia ofina strihaná na bok. Kučery, objemné účesy a postupne zostrihané účesy škodia.

Dlhé vlasy si žiadajú objem, vlny a cestičku na bok. Príliš rovné vlasy alebo dlhá ofina vám vie zakryť črty, ktoré chcete nechať prejaviť na plno.

zosuntenie

2. ŠTVORCOVÝ TYP

zosuntenie

Krátke vlasy – dlhšia ofina a cestička na bok. Vašim cieľom by malo byť  zjemniť  hrany a vytvoriť oválnejší dojem.

Podlhovasté vlasy by mali byť po plecia, lebo zarovnaním vlasov s bradou len zvýraznite hrany sánky. Taktiež je vítaná ofina do postupna.

Pre dlhé vlasy tu opäť platí objem, no tento krát sú to postupné veľké kučery. Ak ste mlovníčkou ofín, určite volne do šikma postupne strihanú.

zosuntenie

3. OKRÚHLY TYP

zosuntenie

Pri všetkých dĺžkach platí, že vyrovnané sú vhodnejšie, ako vlnité. Ak máte rada vlny, tak sa pokúste vlasy viac vytočiť pri končekoch a v oblasti tváre ich zjemnite. Ofiny taktiež nie sú vítané. Nevhodné pre tento účes je tvarovanie vlasov do vonkajšej strany. Ten by tvári pridal na šírke a to nie je vhodné.

zosuntenie

4. SRDCOVÝ TYP

zosuntenie

Krátke vlasy si žiadajú účes bez ofiny.

Pri dlhých vlasoch je ideálna cestička na stred a vlasy pod plecia. Tento účes tvár opticky predĺži. Vlnité vlasy by vám tvár rozšírili ale ak máte vlasy dlhšie, tak si môžete spraviť jemné vlny.

zosuntenie

5. PODLHOVASÝ TYP

zosuntenie

Pri všetkých účesoch je najvhodnejšia ofina, ktorá tvár zkráti. Taktiež okrúhli strih pridávajúci objem je vhodný na rozšírenie tváre. Ofinu je vhodné prestrihať aby nebola zarovnaná a taktiež sú vhodné spustené pramienky vlasov do tváre. Cestička na stred a rovnaká dĺžka vlasov sú nevhodné pre tento účes.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *