Na jeseň nepadá len lístie

zosuntenie

Jeseň sa pomaly ale isto blíži a sním aj nepríjemná vec, ktorá nepoteší nejednú ženu. Nadmerné vypadávanie vlasov. Stopy leta opúšťajú nie len naše telo ale aj vlasy. Ak pozorujete svoje vlasy určite ste si počas svojho života všimli, že na jeseň je vypadávanie  intenzívnejšie. V tomto období vypadne v priemere až  100 vlasov deňne, čo je úplne v poriadku a je to súčasť prirodzeného cyklu tela. Záleží to nie len od vašej genetiky ale aj od toho aké prípravky používate a ako sa stravujete.  Treba sa poriadne vyzbrojiť vitamínmi, ohradiť sa kvalitnými prípravkami na vlasy a boj proti vypadávaniu sa môže zahájiť. Ak sa pripravíte dopredu, následky môžu byť miernejšie.

zosuntenie

shutterstock_258539969zosuntenie

Možné príčiny

Stres, zlá strava, nevhodné prípravky na vlasy a mnoho ďalších nevhodných faktorov pre nadmerné vypadávanie. Tejto téme sme sa už minule venovali a napísali sme obšírnješí článok o vypadávaní vlasov. Ak vlasy vypadávajú na vaše pomery až príliš, môže to byť signál, že sa deje niečo zlé. Nedostatok vitamínov, minerálov a zanedbaná starostlivosť o ne býva najpravdepodobnejší dôvod. Ak ste v tejto situácii, určite sa vyhnite nadmernému lakovaniu a ťažkým gélom, neupravujte vlasy tepelne žehličkou alebo fénom, nenoste ťažké ozdoby do hlasy alebo sponky a taktiež nenapomáha ani farbenie.

zosuntenie

Vlasy ako listy

Tak ako listy majú svoje dôvody na opadávanie, tak isto sú na tom aj naše vlasy. Silne slnečné lúče počas leta, sucho, slaná alebo chlŕová voda, to všetko spôsobuje oslabenie, krepovitosť a lámanie vlasov. Následné studené a sychravé počasie so silným vetrom nedáva možnosť vlasom sa regenerovať ale naopak, ešte viac im uškodí. Ale počasie a ročné obdobie nie je jediným dôvodom. Vlas má 2 fázy a to rastovú a pokojnú. Počas leta, kedy naše telo je zaplavené veľkým množstvom hormónov, ktoré majú za úlohu chrániť naše vlasy pred nadmerným UV žiarením, veľa vlasov prechádza do štádia oddychu. To je dôvod, prečo je jeseň taká padavá.

zosuntenie

zosuntenie shutterstock_118526545

zosuntenie

Starať sa treba z vnútra, nie len z vonka

zosuntenie

Ako sme spomínali viac krát, vitamíny a minerály sú veľmi dôležité. Ak váš jedálniček neobsahuje zeleninu a ovocie s vitamínom B,D,E, mali by ste to čo najrýchlejšie zmeniť. Nie je na škodu si naštudovať hodnotovú tabuľu zeleniny a ovocia, aby ste náhodou nevynechali práve to, čo vaše telo súrne potrebuje. Taktiež sú veľmi vhodné  a veľmi priaznivé domáce kúry na vlasy. Každé jedno postihnutie vlasov potrebuje špeciálnu starostlivosť a teda aj iný obsah v mase na vlasy. Poskytli sme vám dávnejšie článok k tejto téme, tak nebude na škodu ak si ho taktiež pozriete a necháte sa inšpirovať. Čo sa týka prípravkov na vlasy, je dobré ich umývať nie len šampónom ale pridať aj kondicionér. Určite upriamnte svoju pozornosť na zloženie a obsah samotných prípravkov, aby ste vlasom ešte viac neuškodili.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *