Blog

img_9388

Zoznam kozmetických prípravkov netestovaných na zvieratách

Žijeme v internetovej dobe, ktorá nám poskytuje množstvo nových informácií a tým nám mení pohľad na veci. Ak ste súčasťou facebooku, mohli ste si všimnúť obrovský nárast vegetariánov a vegánov v posledných rokoch čo značí, že ľudia majú záujem chrániť a rešpektovať život zvierat. Samozrejme, táto téma sa netýka iba tejto skupiny ľudí, no sú viac zainteresovaný do problematiky ako bežný človek. Testovanie na zvieratách je závažná a veľmi krutá téma. Milióny zvierat trpí len pre .
shutterstock_85060831

Na jeseň nepadá len lístie

Jeseň sa pomaly ale isto blíži a sním aj nepríjemná vec, ktorá nepoteší nejednú ženu. Nadmerné vypadávanie vlasov. Stopy leta opúšťajú nie len naše telo ale aj vlasy. Ak pozorujete svoje vlasy určite ste si počas svojho života všimli, že na jeseň je vypadávanie  intenzívnejšie. V tomto období vypadne v priemere až  100 vlasov deňne, čo je úplne v poriadku a je to súčasť prirodzeného cyklu tela. Záleží to nie len od vašej genetiky .
shutterstock_119822647

Účesy podľa typu tváre

Voľba účesu nie je až tak jednoduchá, ako sa zdá. Farba pleti, farba očí, prirodzená farba vlasov, zvyk, to všetko súvisí s výberom vhodného účesu pre každú ženu. Ale pomysleli ste niekedy na typ svojej tváre? Možno práve preto nie ste spokojná so svojím výzorom. Tvar je veľmi dôležitý, no nie len tvar vlasov ale aj samostatnej tváre. Poďme sa pozrieť, k akému typu tváre sa hodí konkrétny účes. Základné typy 1. oválny 2. štvorcový .
shutterstock_118526545

Domáce kúry pre rôzne typy vlasov

          Na krásne vlasy niekedy nestačí len pestrý jedalníček plný vitamínov, dobrý šampón alebo kondicionér. Niekedy si vaše vlasy pýtajú väčšiu starostlivosť a to môžete vyriešiť práve domácou maskou. Každý typ vlasov však potrebuje iné zložky a tak sme pre vás pripravili pár receptov. SUCHÉ VLASY Jedno slovo – olivový olej. Skvelo hydratuje a vyživuje vlasy. Olej je vhodný pre všetky typy vlasov počas teplých slnečných dní, kedy slnko pôsobí .
shutterstock_253575808

Strihanie vlasov doma? Ľavou zadnou!

Činnosť, ktorú radšej nechávame na profesionálov, alebo na ľuďoch, ktorý sa do toho aspoň troška vyznajú. Strihanie vlasov. Svetový kaderník Lee Steford vymyslel jednoduchý spôsob, ako to ľahko zvládnuť aj doma. Jediné čo budete potrebovať je gumička do vlasov, hrebeň, nožnice a návod, ktorý si môžete prečítať nižšie alebo VIDEO, ktoré si môžete pozrieť, aby ste sa uistili. Teraz už len odvahu a smelo do toho! POSTUP: Rozčeste si poriadne vlasy V predklone si .
shutterstock_258539969

Šediny a ich fakty

        Šediny. Vec, ktorá sa týka nás všetkých. Veľa ľudí sa za ne hanbí, no po prečítaní dnešného článku vás možno upokojíme a ukážeme, že je to úplne bežná vec bez ohľadu na vek. Viete prečo, kedy a kto za to môže? KTO?  Melanín. Ak sa pýtate kto alebo čo je to melanín, tak je to pigment, ktorý dáva naším vlasom farbu. Postupom času začínajú bunky pigmentu odumierať a čím viac .
shutterstock_177721904

Vlasy a slnko

Vonku nám začínajú nie len vyššie teploty ale aj dlhšie a slnečnejšie dni. Určite dobre poznáte ten pocit, keď sa počas leta nenakrémujete a spálite si kožu. No mysleli ste niekedy aj na vlasy a ich ochranu? Aj napriek tomu, že vlasy sa nespália tak ako pokožka, veľa ľudí zanedbáva tento krok pri opaľovaní a po ňom, preto vám prinášame zopár rád ako sa starať o vlasy počas opaľovania a po opaľovaní. Štýlová ochrana – .
1453403235-hilary-duff-debuts-new-candy-floss-pink-hair-january-2016

TRENDY RUŽOVÉ VLASY 2016!

Pred pár mesiacmi sme vám priniesli príspevok o novom trende sivých vlasov, článok si môžete prečítať TU. Dnes vám prinášame opäť nový trend, ktorému môžete ľahko podľahnuť aj vy ak ste už vyskúšali sivú farbu. RUŽOVÁ. Bláznivé? Nie len my, ale aj odborníci si myslia, že tento odtieň farby nie je záležitosť len pre “-násť ” ročné, ale pasuje to aj k vyššiemu ročníku. Stačí sa odovzdať do rúk profesionálneho kaderníka, od ktorého vyzerajú ružové .
shutterstock_245276968

NoPoo – umývanie vlasov bez šampónu

  Počuli ste už o metóde umývania vlasov bez šampónu – NoPoo? Možno ani samé neviete, že umývaním so šampónom viac vlasom škodíte ako pomáhate. Novej metóde podľahli aj známe tváre ako Jennifer Aniston, Cameron Diaz, Adele či Gwyneth Paltrow. V dnešnom článku vám priblížime viac tento spôsob umývania a objasníme prečo povedať tejto metóde áno.   Všetko má svoj vývin a históriu, tak isto aj umývanie vlasov. V roku 1800 si ľudia umývali .
Screen Shot 2016-02-29 at 15.29.41

Horúci hit leta 2016? Vlasové “tetovanie”

    Ešte máme zimu a ľudia už začínajú diktovať čo sa bude nosiť v lete 2016. Ako aj predošlé roky, aj tento bude mať svoje trendy v líčení, účesoch či oblečení. Možno vás prekvapí ako jednoducho a rýchlo sa môžu obyčajné vlasy stať stredobodom pozornosti a ako rýchlejšie sa dajú vrátiť do pôvodného stavu. Ide o vlasové “tetovanie”, ktoré nemá nič spoločné s tým skutočným. Ide o velmi efektný spôsob, ako účesu vdýchnuť nový život. Tento spôsob strihania .
shutterstock_66287509

Uvažujete nad zmenou farby vlasov? Aktuálny trend je sivá

Niekto má k tomu v prvom momente negatívny postoj , keďže skoro každá žena vo vyššom veku sa snaží zakryť svoje sivé vlasy. Možno vďaka tomuto výstrelku ostanú ženy viac same sebou. Dnešný look dopomáha aj starším cítiť sa mladšie a zapadnúť do akutálneho “čo sa nosí”. Kde sa tento trend zrodil? Nikde inde ako tam, kde sa diktujú aktuálne trendy oblečenia – na móle. Mladé divčatá sa toho chytili a momentálne sa to rozrástlo do .
shutterstock_63356380

Ako zlepšiť rast vlasov

    Ako sa hovorí, „genetiku neošálite“. Ak vaše vlasy odjakživa rástli pomalšie, je možné, že má v tom prsty práve genetika. Genetika má na vypadávanie vlasov veľký vplyv. Napriek tomu existujú rady ako zlepšiť rast vlasov, ktoré aj vám môžu pomôcť. Zlepšite vzhľad vašich vlasov a zároveň i životný štýl! Vlasy sú zložené z proteínov, ktoré tým pádom potrebuje aj naše telo. Okrem iných zdravotných benefitov má dostatok bielkovín pozitívny dopad na rast i .
shutterstock_89202694

Vypadávanie vlasov

Vypadávanie vlasov Nadmerná strata vlasov postihuje mužov aj ženy v rôznom veku. Napriek tomu, že vypadávanie vlasov je bežnou a prirodzenou súčasťou vlasového cyklu, nadmerné vypadávanie vlasov, spôsobené rôznymi vnútornými ako aj vonkajšími faktormi, môže byť spoločensky neželaným javom, ktorý môže negatívne vplývať na sebavedomie človeka a celkový spoločenský spôsob jeho života. Fakty o vlasoch priemerný človek má na hlave v dospelosti približne 100 000 až 200 000 vlasov vlas rastie 3 až 5 .
vlasy18

Rozprávkovo krásne vlasy – Maggin svet kozmetiky

Dlhé, husté, zdravé vlasy, tak po takých túži nejedna z nás. Niektoré majú to šťastie a ich vlasy sú prirodzene krásne, dlhé a husté, no my ktoré toľko šťastia nemáme nemusíme zúfať. Ja osobne mám hustejšie vlasy, no dosť sa mi lámu a štiepia a nech robím čo robím, investujem do rôznych masiek, olejčekov a všetkých noviniek na vlasy lámu sa tak či tak, preto mám vlásky stále skoro rovnako dlhé, keď rátame s .